Hi, How Can We Help You?

Особливості виробництва листів із нержавіючої сталі

холоднокатаний, гарячекатаний

фізичних та експлуатаційних характеристик нержавіючого прокату обумовлює використання його варіацій у різних сферах. Вперше лист з нержавіючої сталі був отриманий металургами в 1912 році. Тоді йому ще не могли вигадати сферу застосування, проте після певного періоду часу даний будівельний матеріал став використовуватися в повному обсязі. За використовуваною сировиною та способом виробництва розрізняють сталевий лист:

  1. холоднокатаний (холодний прокат рулонної сталі)
  2. гарячекатаний – нормальної та високої міцності (гаряча прокатка листів вуглецевої сталі).

При холодній прокатці сталь тонша, може мати матову, дзеркальну або декоровану поверхню. При гарячій прокатці лист може мати більше дефектів і найчастіше використовується як заготовок. Нержавіючі сталеві листи відрізняються:

  1. маркою сталі;
  2. товщиною;
  3. точністю виготовлення;
  4. видом обробки кромки;
  5. характером густини;
  6. типом витяжки та ін.

Усі вищезазначені параметри впливають формування ціни цього типу металопродукції. Всі листи з нержавіючої сталі, незалежно від способу виробництва, мають естетичний зовнішній вигляд, високу антикорозійну стійкість, міцність і довговічність. До того ж, вони не вимагають додаткової обробки. Важливі етапи виробництва листового металопрокату Плавка сталі у мартенівських чи електричних печах є найважливішим етапом виробництва листового металопрокату. Також може використовуватися киснево-конверторний спосіб, при якому вихідна суміш міститься в спеціальний конвертер, куди під великим тиском подається кисень. Суміш розігрівається і зайвий вуглець окислюється. Ще одним важливим етапом є рівномірне охолодження легованого сплаву на товстопрокатних станах, в результаті якого закріплюються властивості металу. Переміщення металу відбувається за допомогою роликових конвеєрів. Нарізка листів здійснюється в автоматичному режимі, у своїй процес контролюється оператором. Фінішну обробку виконують на шліфувальних верстатах.